STEP TO BE AN ARTIST

18 Nisan 2020, Cumartesi
14:00-15:00

Sanat kariyerinizi başlatmayı ve bu yolda önünüze çıkacak zorlukların üstesinden gelmeyi öğrenmek istiyorsanız bu seminer tam da sizin için.

 

Sanatçıların kariyerlerini başlatmakta ve ilerletmekte yaşadığı zorluklar, çevre ilişkilerindeki tutumu, galeriler ile iletişim yolları ve sözleşme süreçleri hakkında görüşlerin ve önerilerin profesyoneller tarafından paylaşılacağı seminerde üç temel konu ele alınacak. Bunlar; sanatçıların kendilerini tanıtmak ve sunmak için hazırladığı “portfolyolar ve motivasyon mektupları”, galerilerle iletişimlerindeki “başvuru dili” ve kabul edilen başvurularda “anlaşma ve uzlaşma süreci”. Bu seminerde kendinize güvenmeyi ve sanat piyasasındaki kariyerinize en doğru şekilde adım atmayı öğreneceksiniz.

Daryo Davit Beskinazi

 

1970 İstanbul doğumlu.

1992’de İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesinden mezun oldu.

20 yıl aile işi olan tekstil üretimi üzerine çalıştı.

1997’de çağdaş sanat koleksiyonunu oluşturmaya başladı.

2004’te “x-ist” sanat galerisini kurdu.

Leman mizah dergisinde ve Istanbul Art News adlı sanat gazetesinde köşe yazıları yazdı.

2018’de ilk kitabı “Melek Tokadı” Oğlak yayınlarından çıktı.

2 çocuk babasıdır.

Pırıl Güleşçi Arıkonmaz

 

Üsküdar Amerikan Koleji’nin ardından Amerika’da Turizm eğitimi aldı.
Reklamcılık sektöründeki kariyerine 1991 – 1993 yılları arasında Vakko Beyoğlu Sanat Galerisi’nde yönetici olarak devam etti.

1993’te Bebek’te açtığı Pg Art Gallery’i, 2011 yılında dönemin ana arterlerinden biri olan ve çağdaş sanat galerilerinin toplanmakta olduğu Tophane bölgesine taşıdı.

2009 – 2013 yılları arasında Haber Türk gazetesinde çağdaş sanat üzerine yazılar kaleme aldı. 2019 yılında genç sanatçıları desteklemek amacıyla Çukurcuma’da faaliyetlerini sürdüren galerinin alt katını proje mekanına dönüştürerek Pg Basement’ı hayata geçirdi.

2018 yılında Maslak Atatürk Oto Sanayi’de Pg Pop Up’ı kurdu. Aynı sokakta Enis Karavil ve Merve Gürsel ile birlikte Türk kültürü, sanat ve tasarım arasındaki bağların vurgulandığı ürünlerin yer aldığı Project 7.8.9. adlı mekanı hayata geçirdi.

Ardan Özmenoğlu

 

1979 Ankara doğumlu.

Lisans ve lisansüstü eğitimini Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde tamamladı.

Eserlerini, özgün baskı tekniklerini farklı materyal yüzeylerinde kullanarak oluşturduğu mekana özgü enstalasyonlar, resimler ve bu teknikle buluşturduğu transparan cam heykeller oluşturmaktadır.

Berkeley Kala Art Enstitüsü, Berlin; Ateliergemeinschaft Milchhof e.V. ’de, Belçika; Frans Masereel Sanat Merkezi’nde, Kulturkontakt Austria, Viyana’da ve Glasstress Murano, Venedik’te davetli sanatçı olarak çalıştı.