I.Oturum: “Me”
Sofa Hotel Autograph Collection
18:00
Katılım ücretsizdir. Kayıt gereklidir.
Aralık Gönüllü Eğitim ve Kültürel Araştırmalar Derneği ile 2020 yılı Step Istanbul etkinliği kapsamında gerçekleşecek multidisipliner konuşma serilerinin ilk konusu olan Me Vs. Mass; ‘ben’ kavramının maddeye karşı duruşunu üç farklı oturumda gerçekleşecek olan tartışmalarla irdeleyecek.
İlk oturumu olan “Me”; “Ben” gerçekliğinin girdiği her konuyu farklı bilim ve sanat alanları üzerinden inceleyecek.
Levent Erden
Moderatör

1957 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Üniversitesi’nden mezun olduktan sonrasında MBA Programına Boğaziçi Üniversitesi’nde devam etti. Reklamcı olarak başladığı kariyerine birçok büyük markanın yöneticiliğini yaparak devam etti. Şimdilerde kurucu ekibinde de bulunduğu Bilgi Üniversitesi’nde akademisyenlik yapmakta ve KAFA Dergisi’nde okuyucularıyla buluşmaya devam etmektedir.

Hande Şekerciler
Heykeltıraş

1982’de Bursa’da doğdu. 1998-2002 yılları arasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sanat Eğitimi Bölümü Heykel Atölyesi’nde eğitim aldı. Figüratif heykelleriyle tanınan sanatçı, çalışmalarında Rönesans ve Helenistik dönemin realistik çalışma üslubundan ilham alır. Heykelleri zamanla yalınlaşırken, üslubu daha da detaycı bir hale gelmiştir. Teknolojiye olan ilgisi sonucu çalışmalarını klasik sanatın formlarıyla güncel üretim tekniklerini bir arada kullanarak üretir.

Bülent Somay
Öğretim Görevlisi ve Yazar

1956’da İstanbul’da doğdu. 1972’de girdiği Boğaziçi Üniversitesi’nden 1981 yılında, İngiliz Edebiyatı dalında lisansüstü derecesiyle ayrıldı. 1982-83 yıllarında Montreal McGill Üniversitesi’nde bilimkurgu alanında doktora çalışması yaptı, ancak doktora derecesini almadan İstanbul’a döndü. 1983’ten bu yana Akıntıya Karşı, Zemin, Birikim, Demokrat ve Defter dergilerinde deneme ve makaleleri yayımlandı. 1984-1995 yılları arasında Mozaik Müzik Topluluğu’nun bir üyesi olarak, 1995’ten sonra ise bağımsız olarak müzik çalışmalarını sürdürdü.