Step Istanbul İçin Geri Sayım Başladı!.

Step Istanbul, Çağdaş İstanbul ve Tomtom Designhood işbirliğiyle 25-28 Nisan tarihlerinde herkesi “Tomtom Kırmızı”da ve İtalyan Lisesi’nin binasında “sanata bir adım” atmaya davet ediyor.

Step Istanbul kapsamında Beyoğlu Tomtom Mahallesi’nin atmosferinde dört gün boyunca yerel ve uluslararası ziyaretçilere kendi deneyimleri üzerinden diyaloglar yaratabilecekleri bir çağdaş sanat seçkisi sunulacak. Tomtom Kırmızı ve İtalyan Lisesi’nin bahçesinde ziyaretçileri keyifle vakit geçirebilecekleri, aynı zamanda sanat üzerine konuşma programı ve  paralel etkinliklere katılabilecekleri samimi bir ortam bekliyor. 20.000 TL’yi aşmayacak şekilde seçilmiş işlerin sergileneceği Step Istanbul’da, erişilebilir sanat için yepyeni bir platform oluşturuluyor.

Ulaşılabilir sanat olgusunun ve bir sanat eseri satın almanın ‘kültürel’ bir değer olduğu fikriyle hareket eden Step Istanbul’un, Tomtom Kırmızı ve İtalyan Lisesi’nde düzenleyeceği etkinlikte,  aralarında ArtOn, Ambidexter xyz,  Anna Laudel, C.A.M., GAMA Gallery,  Galeri 77, March Art Project, Mixer,  Narmanlı Sanat, PG Art Gallery, Redart, REM ART ve X-IST gibi galerilerin yer alacağı programa CI Editions ve Step Talks konuşmaları eşlik edecek.

Step Istanbul kapsamında Bala Gürcan’ın küratörlüğünü üstlendiği Step Talks’ta “Küresel Sanat Dünyasının Güncel Dinamikleri”, “Çağdaş Sanatın Geniş Hedef Kitlelere Ulaşması”, “Sanat Üretimi Üzerine Diyaloglar”, “Güncel Sanatın Yeniden Yorumlanması: Sanat Eleştirisi ve Küratöryel Pratikler”, “Bilgi Çağında Küratörlük”, “Doğru Mesajı İletmek: Sanat Yazarlığında Etkili İletişim”, “Dijital Alanlar ve Yeni Medya Sanatı” gibi konu başlıklarına yer verilecek.

İtalyan Lisesi’nin bahçesinde gerçekleştirilecek konuşma programında, Koleksiyoner ve Hukukçu Mehmet Ali Bakanay, Koleksiyoner Yusuf Romano; Sanat Eleştirmeni ve Kültür-Sanat Yazarı Hatice Utkan Özden, Kültigin Kağan Akbulut; Sanatçı Ayça Telgeren, Sanatçı ve Sanat Yazarı HUO RF; Yeni Medya Sanatçıları Erdal İnci, Çağrı Taşkın, Serkan Kaptan ve Sanat Profesyoneli Gökşen Buğra gibi isimler de yer alacak.

Çağdaş İstanbul ve Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rabia Bakıcı Güreli Step Istanbul’u şu sözlerle ifade ediyor. “Ülkemizde çağdaş sanatın gelişmesi, daha geniş kitlelere yayılması, sanat üretiminin ve uluslararası bilinirliğinin artması için 17 senedir aralıksız çalışıyoruz. Bu heyecanımızın geleceğe ve gençlere yönelik son projesi Step Istanbul…Step Istanbul, Contemporary Istanbul hayata geçirildiğinden beri aklımızda olan bir projeydi. Doğru zamanda, doğru mekanda ve doğru bir ortak ile bir araya geldik ve yola koyulduk.”

Projenin diğer ortakları ise Tomtom Designhood Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal ve Tomtom Designhood Genel Müdürü Ayşegül Temel ise “projeye Tomtom Designhood olarak ev sahipliği yapmak bizim için çok anlamlı. Step Istanbul ile sanat coşkusunun Tomtom sokaklarına taşmasını ve herkesin heyecanımıza ortak olmasını arzu ediyoruz. Dört gün boyunca galeriler ve çözüm ortaklarının konumlanacağı Tomtom Kırmızı’nın büyülü avlusunda sohbet, müzik ve eğlence de yer alacak. Karaköy’den Galatasaray’a uzanan yol boyunca paralel etkinlikler olacak.” şeklinde söz ediyor.

Yenilikçi bakış açısıyla daha önce tasarım, moda gibi farklı alanlarda festival, proje ve etkinlikler düzenleyen Tomtom Designhood ve Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen galerilerini, sanatçılarını, kurum ve kuruluşlarının yanı sıra koleksiyonerleri ve sanatseverleri yıllardır İstanbul’da buluşturan Türkiye’nin yurtiçi ve yurtdışında tanıtılmasına öncülük eden Çağdaş İstanbul, 25-28 Nisan tarihlerinde sanatla vakit geçirmek isteyen herkesi Tomtom Kırmızı ve İtalyan Lisesi’ne bekliyor.

Program detaylarını Step Istanbul’un web sayfası üzerinden ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. Etkinlik biletlerine mobilet üzerinden ulaşabilirsiniz. Step Talks, programına katılım ücretsizdir.