Step Istanbul İçin 10 Kısa İpucu.

Sanat etkinlikleri ziyaretçiler için bazen zorlayıcı ve karmaşık görünebilir. Bu nedenle, deneyiminizi olabildiğince eğlenceli, kolay ve bilgilendirici hale getirmek için aşağıda sizlere 10 kısa ipucu sunduk.

1. DERSİNİZE ÇALIŞIN!
Sanat etkinlikleri ilk kez katılanlar için de deneyimli olanlar için de farklı açılardan zor ve karmaşık olabilir. Step Istanbul’un web sitesini ziyaret ederek etkinliğe dair fikirler edinebilirsiniz. Görmek istediğiniz eserleri ve galerileri gözünüzden kaçırmamak için gelmeden önce kendinize bir rota oluşturabilirsiniz.

2. SORU SORMAKTAN ÇEKİNMEYİN!
İster inanın ister inanmayın, galeri temsilcileri, ziyaretçilerle konuşmak, iletişim kurmak için buradalar! Stantlarında sergilenen eserleri, temsil ettikleri sanatçıları tanıtmak için sizleri bekliyorlar. Hoşunuza giden bir eser görürseniz, herhangi bir sorunuz olursa ya da sadece sohbet etmek isterseniz tanışmaktan çekinmeyin.

3. ÇAĞDAŞ SANAT SİZİ KORKUTMASIN, KEYFİNİ ÇIKARIN!
Çağdaş sanat sizi korkutmasın, hazırladığınız rotayı takip etmek sizi rahatlatacaktır. Her şeyi görmek zorunda değilsiniz, aceleci davranmadan önce görmek istediklerinizin tadını çıkarın! Ayrıca, Step Istanbul dört gün boyunca sürmekte, başka bir gün gelip kaldığınız yerden devam edebilirsiniz!

4. ETKİNLİK ESNASINDA GERÇEKLEŞEN PROGRAMLARI TAKİP EDİN
Step Istanbul’da eş zamanlı bir konuşma programı gerçekleşiyor. Bunu kişisel sanat alımı deneyimizi geliştirecek bir bonus olarak düşünebilirsiniz bu bonuslar kişisel sanat alımı deneyiminizi geliştirecektir. Konuşma programına katılın ve merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulun.

5. MOLA VERİN!
Görülecek çok şey var ama acele etmenize hiç gerek yok. Dört gün boyunda etkinlik alanında dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Mola vermek, atıştırmalık bir şeyler almak ve sadece çevrenizdeki akışın tadını çıkarmak iyi bir fikir olacaktır.

6. BOL BOL FOTOĞRAF ÇEKİN, ESERLERİN ETİKETLERİNİ UNUTMAYIN!
Sanat etkinliklerinde bol bol fotoğraf çekilir. Bu fotoğraflar, satın alacağınız sanat eseri hakkında karar vermenize yardımcı olabilir. Stant numarasını ve eserin etiketinin fotoğrafını çekmeyi unutmayın! Beğendiğiniz eserin nerede olduğunu hatırlayamadığınızda bu fotoğraflar kalabalık içerisinde geri dönmeye çalışırken size vakit kazandıracaktır.

7. KALBİNİZİN SESİNİ DİNLEYİN
Bir sanat eserine âşık olduğunuzda, sadece âşık olursunuz. Eğer etkinlik alanında yürürken o eseri aklınızdan bir türlü çıkaramıyorsanız, kendiniz için en doğru parçayı buldunuz demektir! Sanat eseri satın almak için daha harika bir sebep yok!

8. SEVDİKLERİNİZLE VAKİT GEÇİRİN
Step Istanbul’u arkadaş grubunuzla ya da ailenizle deneyimleyebilirsiniz. Sevdiklerinizle fikir alışverişi yapın. Bırakın almayı düşündüğünüz esere bir kere de onlar baksın. Eğlenceli yorumlar ile karşılaşabilir ve erişilebilir sanat ile olan bu deneyimizi daha geniş bir çevreye yayabilirsin.

9. YENİLİKLERE AÇIK OLUN
Sanata “bir adım” atmaktan çekinmeyin. Step Istanbul yeni ufuklar keşfetmeniz için güzel bir fırsat olacaktır. Öğrenmeye ve keşfetmeye açık olun.

10. TAKİPTE KALIN
Sanat etkinlikleri, sosyal medya paylaşımları için mükemmel bir yer; ayrıca sosyal medya sayesinde galeriler ve sanatçılar ile kolayca buluşabilirsiniz! Sanatçıları, galerileri ve sanat profesyonellerini takipte kalın ve onların hangi etkinlikleri gezdiğini takip edin böylece siz de orada olun. Step Istanbul’dan haberdar olmak için bizi takip ederek başlayabilirsiniz.

Umarız bu ipuçları işinize yarar ve etkinliğin keyfini çıkarırsınız! Duyurularımızdan ve etkinliklerimizden haberdar olmak için bizi takipte kalın.

İlayda Özvarlık
İlayda Özvarlık