Step Hakkında

Sanat herkesin hayatının bir parçası olmalıdır fikriyle yola çıkarak gerçekleştireceğimiz Step Istanbul, dört gün boyunca sanat kurum ve kuruluşlarını, sanatçıları ve sektörde yer alan çalışanları sanatı daha ulaşılabilir kılmak için bir araya getirmeyi amaçlayan bir sanat etkinliği.

Step Istanbul, Kasım ayında Taksim 360’da düzenlenecek. Ziyaretçiler, konuksever ve rahatlatıcı ortamın keyfini kişisel sanat alımı deneyimleri ile çıkarabilecek ve sanat dünyası hakkında merak edilen her konunun gündeme alındığı konuşma programlarına katılabilecek.

Özenle seçilmiş orijinal sanat eserleri, farklı bakış açılarıyla değerlendirilebilecek heykeller, edisyonlar ve daha fazlası her türlü zevk ve bütçeye hitap ederek sunulacak.

Step Istanbul, herkes için daha fazla sanat bakış açısını benimseyerek sanatı daha ulaşılabilir kılmak adına düzenlenen bir etkinlik olarak erişilebilir sanatı keşfetmeyi bekleyen ziyaretçilerine “bir adım atmak” için fırsat olacak.

Genç ve dinamik galerileri, sanat inisiyatiflerini ve sanatçı kolektiflerini bir araya getirecek olan Step Istanbul, fiyat aralığı 500 TL’den başlayarak 20.000 TL’yi aşmayacak şekilde özenle seçilmiş eserleri sergileyerek erişilebilir sanat için yeni bir platform oluşturmayı hedefliyor.

Sanatı yeni bir ifade alanı olarak hayatının içine almak isteyenler Step Istanbul’da yeni bir yol keşfedecek. Yenilikçi bir bakış açısıyla ortaya çıkan etkinlik, sanat ortamına yeni katılan koleksiyoner, sanatçı ve galeriler için de yepyeni ve heyecanlı “bir adım ” niteliğinde olacak.

İkon Fuarcılık; Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen galerilerini, sanatçılarını, kurum ve kuruluşlarının yanı sıra koleksiyonerleri ve sanatseverleri bir araya getiren ve Türkiye’nin yurtiçi ve yurtdışında tanıtılmasına öncülük eden bir fuar şirketidir.

Tomtom Designhood; İstanbul’un tarihi dokusuyla yenilikçi bakış açısını harmanlayarak sanat ve tasarım ruhunu bir araya getiren, daha önce etkinliklerle tasarım, moda, müzik gibi farklı disiplinleri şehrin kalbine, Beyoğlu’na taşıyan, yaratıcı tüm disiplinler için açık bir etkinlik platformudur.